Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Członkowie Okręgu Śląskiego ZOR RP zapalili znicze na grobach poległych za wolność Ojczyzny

Członkowie Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej: asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik i st. kpr. rez. Damian Liszczyk, 30 października 2020 r., zapalili znicze w Miejscach Pamięci Narodowej oraz na grobach tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny, znajdujących się na terenie Powiatu Zawierciańskiego.

Wśród miejsc, gdzie zapalono znicze i złożono kwiaty był m.in.: pomnik partyzantów AK w m. Zawiercie - Kalinówka, tablica pamiątkowa poświęcona legionistom marsz. Józefa Piłsudskiego w Zawierciu – Skarżycach oraz cmentarz komunalny w Zawierciu, gdzie znajduje się Pomnik Niepodległości oraz groby m.in.: kpt. AK Stanisława Wencla i więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych. Zapalili również znicze na mogile sanitariuszki Powstania Warszawskiego i partyzanta BCh na Cmentarzu w Kroczycach. Niestety z uwagi na pandemię i ogłoszone zamkniecie cmentarzy miejsc tych było mniej niż w latach poprzednich.

Jerzy Jędrusik

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04