Relacje

ZOR RP partnerem i współfundatorem nagród w wojewódzkim konkursie „Ojcowie Niepodległości - o szablę Józefa Piłsudskiego” w Ciężkowicach  k. Tarnowa (Woj. Małopolskie)

16 listopada 2023 r., w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej k. Ciężkowic (Woj. Małopolskie), Prezes Okręgu Małopolskiego Związku Oficerów Rezerwy RP kpt. rez. Radosław Gądek, wziął udział w gali finałowej wojewódzkiego konkursu „Ojcowie Niepodległości - O szablę Józefa Piłsudskiego”, który organizował Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. Paderewskiego w Ciężkowicach.

Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach i ZOR RP współorganizatorami konkursu pieśni patriotycznej i żołnierskiej

9 listopada 2023 r., w Tarnogórskim Centrum Kultury, odbyła się XIV Edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, zorganizowana przez Centrum Edukacji Ekonomiczno - Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach i Okręg Śląski Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim laureatami ogólnopolskiego konkursu o gen. W. Andersie

23 czerwca 2023 r., podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim wręczono nagrody uczniom, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders, patriota i bohater – dowódca 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagroda dla ucznia I LO w Puławach - laureata ogólnopolskiego konkursu o gen. W. Andersie

23 czerwca 2023 r., w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego uhonorowano laureata Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders, patriota i bohater - dowódca 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”. Organizatorem konkursu był Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrody dla uczniów Zespołu Placówek Edukacyjnych i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowym Dworze Mazowieckim - laureatów ogólnopolskiego konkursu o gen. W. Andersie

21 czerwca 2023 r., w Zespole Placówek Edukacyjnych w Nowym Dworze Mazowieckim i w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Nowym Dworze Mazowieckim, wręczono nagrody uczniom, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders, patriota i bohater – dowódca 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojszczycach i Szkoły Podstawowej w Dębinkach (Powiat Nowodworski) laureatami ogólnopolskiego konkursu o gen. W. Andersie

19 czerwca 2023 r., w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach (Gmina Pomiechówek), a 22 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dębinkach (Gmina Nasielsk), uhonorowano nagrodami i dyplomami uczniów, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders, patriota i bohater – dowódca 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrody dla uczniów Zespołu Szkół w Dzietrznikach k. Wielunia - laureatów ogólnopolskiego konkursu o gen. W. Andersie zorganizowanego przez ZOR RP

23 czerwca 2023 r., w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełly w Dzietrznikach k. Wielunia, wręczono nagrody uczniom, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders, patriota i bohater – dowódca 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Wręczenie nagród uczniom - laureatom ogólnopolskiego konkursu o gen.  W. Andersie w Publicznej Szkole Podstawowej w Wykrocie

23 czerwca 2023 r., podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w PSP im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie, w obecności rodziców, nauczycieli i uczniów odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom w ogólnopolskim konkursie „Generał Władysław Anders, patriota i bohater – dowódca 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie” zorganizowanym przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej - Zarząd Główny w Warszawie.

Wręczenie nagród uczniom Zespołu Szkół w Łazach (Powiat Zawierciański) – laureatom  konkursu o Powstaniu Styczniowym zorganizowanego przez Okręg Śląski ZOR RP

23 czerwca 2023 r. w dniu zakończenia roku szkolnego, w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik - wiceprezes Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył nagrody laureatom regionalnego konkursu „160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku – zrywem niepodległościowym XIX wieku”, którego organizatorem był Okręg Śląski ZOR RP.

Nagrody dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych   w Tarnowie – laureatów ogólnopolskiego konkursu o gen. Andersie zorganizowanego przez ZOR RP

16 maja 2023 r., w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie, wręczono nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu historycznego: „Generał Władysław Anders, patriota i bohater – dowódca 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie” zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrody dla uczniów szkół z Powiatu Częstochowskiego i Miasta Częstochowy – laureatów ogólnopolskiego konkursu o gen. Andersie zorganizowanego przez ZOR RP

Uczniowie z trzech szkół z Powiatu Częstochowskiego i Miasta Częstochowy rywalizowali w ogólnopolskim konkursie historycznym pt. „Generał Władysław Anders, patriota i bohater – dowódca 2 Korpusu Sił Zbrojnych na Zachodzie” zorganizowanym przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs na terenie Powiatu Częstochowskiego i Miasta Częstochowy odbywał się we współpracy z dyrekcjami szkół.

Nagrody dla uczniów SP w Cygance k. Mińska Maz. - laureatów ogólnopolskiego konkursu o gen. W. Andersie zorganizowanego przez ZOR RP

3 czerwca 2023 r., w Szkole Podstawowej w Cygance k. Mińska Mazowieckiego, wręczono nagrody uczniom, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders, patriota i bohater – dowódca 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

W Bursie Szkolnej  Nr 2 w Lublinie wręczono nagrody uczennicom - laureatkom konkursu o gen. Władysławie Andersie

29 maja 2023 r., wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe laureatkom konkursu historycznego pn. "Generał Władysław Anders, patriota i bohater - dowódca 2. Korpusu Sił Zbrojnych na Zachodzie", zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej i przeprowadzonego przez Bursę Szkolną nr 2 w Lublinie.