Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

9 lipca 2012 r., podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim, płk rez. Alfred Kabata – prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy współudziale wiceprezesa Marcina Łady uhonorował Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika medalem pamiątkowym z okazji 90-lecia ZOR RP.

Płk rez. Alfred Kabata – podziękował Marszałkowi Województwa za dotychczasową współpracę, wspieranie inicjatyw Okręgu Mazowieckiego ZOR RP i uhonorowanie w 2011 r. jego działalności oraz Koła ZOR RP w Starych Babicach  medalami „Pro Masovia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

Płk rez. Alfred Kabata przekazał także swoją książkę „Pamięć o Katyniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Oficerowie Batalionu Elektrotechnicznego zamordowani w Katyniu i Charkowie”, wydaną przez Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim. Podkreślił, że doroczne uroczystości Katyńskie w Nowym Dworze Mazowieckim są jednym z najważniejszych przedsięwzięć Związku. Marcin Łada dodał, że w Starych Babicach w 2010 r. Okręg Mazowiecki ZOR RP był jednym z inicjatorów utworzenia „Alei Dębów Katyńskich” i organizatorem wyjazdu w 2011 i 2012 r. do Murnau, gdzie oddano hołd obrońcy Reduty Babice w 1939 r. mjr. Jackowi Decowskiemu, który w 1941 r. zmarł  w znajdującym się tam oflagu.

Płk Alfred Kabata poinformował Marszałka Adama Struzika, że Okręg Mazowiecki ZOR RP bardzo duże znaczenie przywiązuje do współpracy ze szkołami, organizując dla młodzieży szkolnej konkursy historyczne, strzelania, spotkania i wspierając ich udział w programie edukacyjnym „Katyń ocalić od zapomnienia”. Jednym z ostatnich przedsięwzięć Okręgu Mazowieckiego był konkurs historyczny „Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca w oczach współczesnego młodego pokolenia”, którego mazowiecki finał odbył się 22 czerwca w Legionowie.

Marszałek Adam Struzik podziękował za docenienie starań Samorządu Województwa Mazowieckiego i podkreślił, że organizacja na Mazowszu obchodów rocznic upamiętniających walki o niepodległość Polski, a także współdziałanie z organizacjami społecznymi oraz stowarzyszeniami kombatantów działającymi na terenie województwa to podstawowe zadania powołanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego Pełnomocnika do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W spotkaniu z Marszałkiem Adamem Struzikiem brał również udział Zbigniew Czaplicki – Pełnomocnik ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

(ak)

Fot. Kamil Malinowski

{phocagallery view=category|categoryid=157|limitstart=0|limitcount=0}