Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

19 lipca 2012 r., w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Jacek Kozłowski – Wojewoda Mazowiecki spotkał się z płk rez. Alfredem Kabatą – prezesem Okręgu Mazowieckiego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz z wiceprezesem Marcinem Ładą.

Podczas spotkania prezesi Okręgu Mazowieckiego ZOR RP uhonorowali Wojewodę Mazowieckiego medalem pamiątkowym z okazji 90 – lecia istnienia organizacji. Jak podkreślił płk rez. A. Kabata jest to wyraz uznania dla Wojewody Jacka Kozłowskiego dla jego wieloletniej służby publicznej i działalności na rzecz Województwa Mazowieckiego, w tym dla wspierania inicjatyw upamiętniających ważne wydarzenia historyczne i kształtujących postawy patriotyczne młodzieży.

Płk rez. Alfred Kabata przekazał także książkę swojego autorstwa „Pamięć o Katyniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Oficerowie Batalionu Elektrotechnicznego zamordowani w Katyniu i Charkowie”, wydaną przez Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim. Podkreślił, że doroczne uroczystości Katyńskie w Nowym Dworze Mazowieckim są jednym z najważniejszych przedsięwzięć Związku.

Wojewoda, dziękując za medal i książkę podkreślił, że jest z tego powodu zaszczycony i zapewnił o woli współpracy z Okręgiem Mazowieckim ZOR RP.

Podczas rozmowy płk rez. Alfred Kabata poinformował Wojewodę o działalności Okręgu Mazowieckiego ZOR RP ZOR RP zaznaczając, że  bardzo duże znaczenie ZOR RP przywiązuje do współpracy ze szkołami. Członkowie Związku kształtowanie patriotycznych postaw młodzieży uważają za swoją powinność. Przykładem współpracy ze szkołami są konkursy historyczne, które organizuje Okręg Mazowiecki. Finał ostatniego z nich zatytułowanego „Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk  dowódca w oczach współczesnego młodego pokolenia”, odbył się 22 czerwca 2012 r. w Legionowie.

W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Biura Wojewody Jagoda Miszewska

(ak)

Fot. Jagoda Miszewska

{phocagallery view=category|categoryid=160|limitstart=0|limitcount=0}