Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nagrody ZOR RP dla laureatów ogólnopolskiego konkursu historycznego  100. rocznica Bitwy Warszawskiej w Częstochowie

Uczniowie dwóch szkół w Częstochowie rywalizowali w ogólnopolskim konkursie historycznym 100. rocznica Bitwy Warszawskiej zorganizowanym przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Korpusem Kadetów w Częstochowie i dyrekcją ZST w Częstochowie oraz SP nr 34 im. Aleksandra hr. Fredry w Częstochowie.

Ogólnopolski konkurs historyczny 100. rocznica Bitwy Warszawskiej zorganizowany przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w kilkunastu miejscowościach w Polsce, odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Fundatorem nagród w konkursie był Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej – Zarząd Główny w Warszawie.

Podczas wręczania nagród i dyplomów uczniom częstochowskich szkół przedstawicielami prezesa ZG ZOR RP płk. rez. Alfreda Kabaty byli st. kpr. rez. Artur Wojciechowski – członek ZG Związku i jednocześnie prezes Koła ZOR RP w Częstochowie oraz ppor. Adam Dłużniak – członek częstochowskiego Koła ZOR RP. Szkoły biorące udział w konkursie reprezentowali z-ca dyrektora ZST w Częstochowie Patrycja Rozpondek i dyrektor SP nr 34 w Częstochowie Dariusz Ryś.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach literacko-plastycznej i multimedialnej. W Szkole Podstawowej nr 34 w kategorii literacko-plastycznej I miejsce zajęła Halina Jędrzejczak z kl. 7c, II miejsce zajęła Julia Chencia z kl. 7c i III miejsce zajęła Paulina Koper z 8a.

W kategorii multimedialnej I miejsce zajął Kacper Rabenda z kl. 7c, II miejsce zajął Hubert Pasieczny z kl. 6e i III miejsce zajął Igor Wardyński z kl. 8a.

Ponadto komisja doceniając oryginalność prac przyznała wyróżnienia specjalne dla: Joanny Kubickiej z kl. 8a, Oliwi Szymczak z kl. 6c, Paulinie Radwańskiej z kl. 8a oraz Zuzannie Gapińskiej z kl. 6c.

W Zespole Szkół Technicznych w kategorii literacko-plastycznej I miejsce zajął Jakub Nogal z kl. 3T/T, II miejsce zajęła Karina Mielczarek z kl. 2Tbp i III miejsce zajęła Weronika Bryś z kl. 1 TB.

W kategorii multimedialnej I miejsce zajął Jakub Zatoń z kl. 3T/T, II miejsce zajął Bartosz Smol z kl. 2 Tbp i III miejsce zajęła Magdalena Grabowska z kl. 3T/T.

Artur Wojciechowski

  • 01
  • 02