Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

18 marca 2011 r. ppłk rez. Wiesław Patuła - wiceprezes Okręgu Mazowieckiego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim otrzymał z rąk wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego Srebrny Krzyż Zasługi, nadany przez Prezydenta RP, za wybitne zasługi w działalności społecznej. W uroczystości uczestniczyli także członkowie Okręgu ZOR: ppłk w st. spocz. Ryszard Pawłowski i Marcin Łada.

Ppłk rez. W. Patuła jest jednym z założycieli ZOR RP na terenie Mazowsza. Jest nie tylko wiceprezesem Okręgu, ale także członkiem Zarządu Głównego i prezesem Koła w Legionowie. Należy do najbardziej aktywnych członków Związku, angażując się w organizowanie m.in. konkursów historycznych dla szkół, strzelań, uroczystości patriotycznych i spotkań z młodzieżą i kombatantami.

Wręczając w imieniu Prezydenta RP odznaczenia wojewoda Jacek Kozłowski powiedział m.in.: „To jeden z najprzyjemniejszych obowiązków wojewody móc wręczać odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, to także podwójny zaszczyt, bo wręczam odznaczenia w imieniu Głowy Państwa Polskiego, w imieniu Rzeczypospolitej, a jednocześnie i mam zaszczyt uścisnąć ręce osób zasłużonych dla naszego kraju. Są wśród Państwa pracownicy samorządowi, dyrektorzy i prezesi różnych instytucji, osoby działające na rzecz bezpieczeństwa, osoby prowadzące działalność społeczną. Na każdym z tych obszarów pracujecie Państwo dla Polski.

Warto przy tej okazji zastanowić się, czym jest służba dla kraju? To taki sposób podchodzenia do swoich obowiązków, w którym interes tego, komu się służy stawia się przed interesem własnym. Czasem trzeba w tej służbie ryzykować zdrowiem i życiem, ale zawsze jest to gotowość poniesienia osobistych kosztów. Za taką służbę są właśnie te odznaczenia. Gratuluję serdecznie i życzę Państwu wiele satysfakcji z wykonywanej pracy. Dziękuję, że mogłem wręczyć Państwu te odznaczenia, to był dla mnie duży zaszczyt”.

(ak)

Foto: Marcin Łada

{phocagallery view=category|categoryid=96|limitstart=0|limitcount=0}