Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Odznaka „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” dla Zbigniewa Kulety – prezesa Okręgu Łódzkiego ZOR RP

8 listopada 2019 r., podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Łodzi, Zbigniew Kuleta – prezes Okręgu Łódzkiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej uhonorowany został odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”.

Jednym z wnioskodawców nadania Zbigniewowi Kulecie tego zaszczytnego wyróżnienia był płk rez. Alfred Kabata – prezes ZG Związku Oficerów Rezerwy RP.

Wraz ze Zbigniewem Kuletą odznakę otrzymało czternastu łodzian oraz łódzki zespół muzyczny.

Odznaka „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” - to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jedynie raz do roku, w związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości. Otrzymują je mieszkańcy, którzy w swojej codziennej pracy robią rzeczy wyjątkowe, godne szczególnego uznania, wpływające na rozwój miasta Łodzi.

XXX

Zbigniew Kuleta jest nie tylko prezesem Okręgu Łódzkiego ZOR RP i organizatorem jego działalności statutowej.

Od 1989 roku jest społecznym działaczem sportowym, najpierw jako sędzia, a obecnie obserwator i delegat ds. bezpieczeństwa PZPN, Sekretarz Komisji Mentorskiej Kolegium Sędziów PZPN. Jest też przewodniczącym Zarządu Wydziału Sędziowskiego w Łodzi oraz członkiem Zarządu KS ŁZPN.

Współtworzył Klub Honorowych Dawców Krwi i Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Straży Miejskiej w Łodzi.

Aktywnie angażuje się w tworzenie wielu inicjatyw społecznych, organizowanie charytatywnych imprez sportowych i kulturalnych, festynów, kolonii dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich.

Od kilkunastu lat współorganizuje sztafety biegowe do miejsc pamięci narodowej w kraju i za granicą, mających na celu kultywowanie wartości patriotycznych. W 2018 r., w dniach od 10 do 18 maja, współorganizował sztafetę biegową Łódź – Monte Cassino. Podczas biegu uczczono pamięć polskich żołnierzy walczących na froncie zachodnim, a także wybrane Sanktuaria Maryjne m.in. w Częstochowie, Wadowicach, Licheniu, Zakopanem, Jasieniu, Studzienicznej.

W 2019 r. dla upamiętnienia powstańców warszawskich, przygotował sztafetę biegową z Łodzi do Warszawy, która po drodze oddała hołd poległym w Budach Zosinych, Wierszach i Palmirach.

Współorganizował zbiórki darów dla powodzian, odzieży dla osób bezdomnych oraz paczek dla dzieci z domów dziecka.

Czynnie współuczestniczył w organizowaniu ogólnopolskich konkursów dla dzieci i młodzieży o tematyce historyczno-patriotycznej, służących kształtowaniu świadomości historycznej i kultywowaniu pamięci walk o wolność Ojczyzny.

Za swoją działalność odznaczony został, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy RP, Medalem za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

(k)

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04