Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Mjr rez. Krzysztof Tomaszewski – prezes Okręgu Śląskiego ZOR RP  wziął udział ćwiczeniach wojskowych

W dniach od 18 do 22 listopada 2019 r, w 5 pułku chemicznym w Tarnowskich Górach, odbyły się krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe na które powołany został mjr rez. Krzysztof Tomaszewski – prezes Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednym z głównych celów ćwiczeń było miedzy innymi utrzymanie wyszkolenia rezerwistów na poziomie pozwalającym zapewnić bezpieczeństwo państwowe.

Ćwiczenia były dla rezerwistów doskonałą okazją by poznali nowe rodzaje środków bojowych.

Nasz członek - Prezes Okręgu Śląskiego ZOR RP mjr. rez. Krzysztof Tomaszewski został powołany w tych dniach do odbycia ćwiczeń wojskowych.

To już nie pierwszy raz swoją nienaganną postawą jako żołnierz rezerwy posiadający przydział mobilizacyjny oraz członek Związku Oficerów Rezerwy RP dał przykład propagowania uczestnictwa w tego rodzaju ćwiczeniach.

W trakcie ćwiczenia uczestniczył w zajęciach praktycznych o charakterze ogólnowojskowym (odbył m. in. strzelanie i rzut granatem) jak również wykonywał zadania wynikające z nadanego mu stanowiska na czas "W".

K. T.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

.