Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Babinicz dla Marcina Łady

Laureatem zaszczytnej nagrody „Babinicza” za 2012 rok - najważniejszego wyróżnienia nadawanego w Gminie Stare Babice został Marcin Łada - wiceprezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

„BABINICZ" - to najbardziej prestiżowa nagroda w Gminie Stare Babice. Wręczana jest osobie, która swą postawą i działalnością zasłużyła na najwyższe uznanie i szacunek. Otrzymują ją ci, którzy podejmowali cenne inicjatywy i mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami dla wspólnoty samorządowej. Nazwa statuetki została nadana przez Radę Gminy. Jest związana z Babicami nie tylko przez brzmienie nazwy, ale też bliski związek Gminy z sienkiewiczowską tradycją. Kapitułę stanowią władze samorządowe Gminy Stare Babice i dotychczasowi laureaci. Przyznawana jest od 1997 r.

Wręczenie statuetki „Babinicza” wiceprezesowi ZG ZOR RP Marcinowi Ładzie odbyło się 4 stycznia 2013 r. podczas uroczystej gali zorganizowanej przez władze gminy w Izabelinie – w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego. W laudacji na cześć laureata podkreślono szereg jego zasług, w tym pełnienie funkcji wiceprezesa ZG ZOR RP, kierowanie Kołem ZOR RP w Gminie Stare Babice,  redagowanie od 10 lat jako redaktor naczelny „Gazety Babickiej". Wskazano, że jest miłośnikiem historii Starych Babic, w szczególności zaś okresu wojennego i czasu okupacji. Zaznaczono, że dzięki jego licznym inicjatywom powstały miejsca pamięci na terenie Gminy Stare Babice, w tym m. in. Aleja Katyńska i Smoleńska oraz miejsca pamięci

w Starych Babicach, Borzęcinie Dużym i Umiastowie. Ponadto corocznie organizuje rajdy historyczne, a w 2012 roku dzięki jego staraniom na niemieckiej ziemi (w Murnau) upamiętniono obrońcę Starych Babic we wrześniu 1939 r. majora Jacka Decowskiego.

Gratulując wyróżnienia należy podkreślić, że nasz kolega swoją pracą społeczną i patriotyczną postawą w pełni na nie zasłużył. Mało jest ludzi, którzy działalność społeczną traktują jako misję do spełnienia i całkowicie się jej poświęcają. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do młodzieży szkolnej, praca z którą należy do najważniejszych zadań ZOR RP.

(ak)

  • babinicz 1
  • babinicz 2
  • babinicz 3
  • babinicz 4