Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Członkowie Koła ZOR RP w Stalowej Woli współorganizatorami „Nocnej Drogi Krzyżowej”

Dokładnie 19 marca 2021 r. o godzinie 18.00 msza św. w Parafii pw. Świętej Trójcy w Stalowej Woli rozpoczęła ekstremalną „Nocną Drogę Krzyżową”, której współorganizatorem było koło Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli. Jej członkowie odpowiadali za zabezpieczenie trasy.

Udział w „Nocnej Drodze Krzyżowej” wzięli: kapłani, bracia z Zakonu O.O. Kapucynów w Rozwadowie, 54 Drużyna Harcerzy, Fundacja „Przywróćmy Pamięć”, Polowa Drużyna Sokoła, która zabezpieczała trasę pod względem medycznym oraz wierni z różnych stalowowolskich parafii. Trasa była trudna (długość, różnica poziomów wysokości, czas przemarszu, teren leśny, nocna pora), ale możliwa do pokonania. Naprawdę warto było podjąć to wyzwanie. Osoby niepełnoletnie brały udział w wydarzeniu tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki opis trasy i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Członkowie ZOR RP w Stalowej Wola doświadczyli niesienia krzyża - bólu, zmęczenia, ale dzięki temu człowiek sprawdza się i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony.

Wyzwaniem było przejście 15 km nocą, w skupieniu na rozważaniu męki pańskiej. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Nie chodziło o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się lepszym człowiekiem. Miarą nie były kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. To wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić relację z Panem Bogiem. Wielki Post jest czasem na przemyślenia, pokutę i modlitwę. Ta Nocna Droga Krzyżowa bardzo w tym pomaga. To jest taki moment dla nas samych, chwila wyciszenia.

Krzysztof Pąk, Mariusz Świeca