Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Koło ZOR RP w Stalowej Woli wspiera Fundację „Przywróćmy Pamięć” w renowacji zabytkowych nagrobków

29 lipca 2023 r., na cmentarzu parafialnym w Rozwadowie, członkowie Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli w składzie Krzysztof Pąk i Paweł Rybak, wspólnie z Fundacją „Przywróćmy Pamięć” brali udział w pracach renowacyjnych zabytkowych nagrobków.

Prace odbywały się pod nadzorem konserwatora zabytków Jadwigi Bąk oraz przy wsparciu przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola Stanisława Sobieraja. Opieka i pamięć o miejscach męczeństwa narodu polskiego oraz wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu to ważne cele działalności ZOR RP.

Opieka i renowacja zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Stalowej Woli-Rozwadów, a także opieka i odnowa miejsc pamięci narodowej i religijnej na terenie powiatu stalowowolskiego oraz wychowanie młodego pokolenia w duchu pamięci oraz poprawa stanu świadomości historycznej, tradycji i wartości chrześcijańskich w społeczeństwie to najważniejsze cele działalności Fundacji „Przywróćmy Pamięć", która już od kilku lat jest opiekunem cmentarza wojennego w Rozwadowie.

Dziękujemy Witoldowi Adamskiemu oraz Adamowi Walczakowi za zaproszenie do wspólnego działania w pracach nad renowacją zabytkowych nagrobków.

Krzysztof Pąk

  • 01
  • 02a
  • 03a