Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

„Rodacy Bohaterom”. Członkowie Koła ZOR RP w Stalowej Woli uczestniczyli  w zbiórce żywności dla polskich kombatantów

23 grudnia 2023 r., członkowie Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli, uczestniczyli w organizowanej co roku, akcji „Rodacy Bohaterom”, której głównym organizatorem było Stowarzyszenie Odra - Niemen Oddział Podkarpacki.

 

Koło Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli reprezentowane przez Krzysztofa Pąka, Mariusza Świecę oraz sympatyka ZOR RP Pawła Rybaka współuczestniczyło w akcji wspólnie z Fundacją Przywróćmy Pamięć, Fundacją Kedyw, GRH Partyzant, GRH Zakłady Południowe, Polowa Drużyna Sokoła Stalowa Wola i z osobami prywatnymi.

 

Celem akcji, tak jak co roku, była zbiórka produktów żywnościowych dla rodaków, rodzin polskich kombatantów na Kresach Wschodnich. Koordynatorem akcji był st. kpr. Dawid Cielepak z 3 batalionu inżynieryjnego w Nisku.

 

W bieżącym roku, zbiórka zorganizowana była w Stalowej Woli, w centrum handlowym - E. Leclerc w dwóch terminach tj. 16 grudnia 2023 r. oraz 23 grudnia 2023 r. i w tym właśnie dniu zebrano rekordową ilość żywności. Każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę do prowadzonej akcji.

 

„Rodacy Bohaterom” – to akcje charytatywne, zbieranie relacji żyjących świadków historii, uruchomienie stałego Funduszu Pomocowego dla kombatantów, produkcja filmów i realizacja projektów wydawniczych dotyczących bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, mieszkających na Kresach, w Polsce i na całym świecie.

 

To szeroka współpraca ze środowiskiem kombatanckim, głównie na Kresach, propagująca postawy obywatelskiej aktywności i odpowiedzialności; wspierająca powstawanie i rozwój organizacji pozarządowych oraz promująca udział organizacji pozarządowych w budowie społeczeństwa obywatelskiego; wspierająca działania na rzecz rozwoju dialogu między Polakami oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi, zakładająca szeroką współpracę z organizacjami pozarządowymi w Polsce i na świecie.

 

Krzysztof Pąk, Mariusz Świeca

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04