Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Człowiek 2013 roku

18 marca 2014 r. Zbigniew Kiełb – członek puławskiego Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej odebrał nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie „Człowiek Roku 2013 Puław i Powiatu Puławskiego” ogłoszonym przez gazetę „Wspólnota Puławska”.

O miano „Człowieka 2013 Roku” rywalizowało 12 kandydatów zgłoszonych przez instytucje, organizacje i mieszkańców.

W głosowaniu sms oddano 1800 głosów. Zwycięzca - Zbigniew Kiełb uzyskał 612 głosów. Nagrodę za zwycięstwo Zbigniew Kiełb odebrał w siedzibie redakcji „Wspólnota Puławska”. W redakcji wykonano pamiątkowe zdjęcie, a w udzielonym wywiadzie Zbigniew Kiełb mówił o przedsięwzięciach edukacyjnych, w tym o rekonstrukcji munduru ppłk. Stanisława Magnuszewskiego dowódcy 2 Pułku Saperów Kaniowskich.

Poproszony o skomentowanie swojego zwycięstwa w plebiscycie Zbigniew Kiełb powiedział: Moją wygraną dedykuję mamie Małgorzacie oraz dziewczynie Agnieszce za ich wsparcie w realizacji moich pasji. Dziękuje wszystkim czytelnikom gazety, jak również mieszkańcom Puław. W szczególności dziękuję wszystkim tym osobom spoza regionu ziemi puławskiej tak jak Członkom ZOR RP, którzy docenili moją pasję, działalność naukową i społeczną oddając głos na moją osobę w plebiscycie na Człowieka Roku 2013 Puław i Powiatu Puławskiego. Nagroda ta to jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie otrzymałem od mieszkańców Puław i powiatu puławskiego oraz innych osób, dla których historia - moja pasja - naszego kraju i regionu jest ważnym elementem naszej wspólnej przeszłości i świadomości historycznej.

(k)

Fot. Daniel Krawczyk

  • 1