Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kwesta w Stalowej Woli

Członkowie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli, na czele z prezesem Koła – Mateuszem Derylakiem, brali udział w kweście na rzecz ekshumacji i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych.

Kwestę prowadzili wraz z członkami Fundacji ''Przywróćmy Pamięć'', harcerzami oraz członkami grup rekonstrukcyjnych. Każda z osób uczestnicząca w kweście, była zaopatrzona w identyfikator oraz charakterystyczną puszkę kwestarską.

Kwestę prowadzono na stalowowolskim rynku, przed Bazyliką Konkatedralną i przed MDK na placu Józefa Piłsudskiego, gdzie miały miejsce spotkania tematyczne związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz koncert Tadeusza Polkowskiego „Tadka”.

 Jak podkreśla Mateusz Derylak: Kwesta na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych to całoroczna zbiórka pieniędzy prowadzona w całej Polsce. Z zebranych pieniędzy wspierane zostają prace ekshumacyjno-identyfikacyjne prowadzone na terenie całej Polski przez Polską Bazę Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów i Instytut Pamięci Narodowej. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

 (MD)

Foto: Patrycja Baska

  • 1
  • 2