Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Festyn pasjonatów w Lublinie

12 czerwca 2016 r., na Placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie odbyła się siódma edycja Festynu „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem festynu był sierż. pchor. rez. Zbigniew Jurkowski – członek Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i radny Rady Miasta w Lublinie.

Od 6 lat wspiera go Lech Marczak - prezes Okręgu Lubelskiego ZOR RP.

Tegoroczna edycja obfitowała w wiele atrakcji. Swoje stroje i uzbrojenie zaprezentowały grupy rekonstrukcyjne, począwszy od Kozaków z XVII wieku, przez żołnierzy z okresu wojen napoleońskich, a kończąc na wojskowych z II wojny światowej. Jedną z głównych atrakcji był czołg T34, znany bardziej jako Rudy 102 z serialu „Czterej pancerni i pies”. Dla uczestników przygotowano konkursy z nagrodami.

Swoją ofertę edukacyjną prezentowały też firmy z Lubelszczyzny oferujące różnego rodzaju warsztaty i szkolenia. Panie z Ośrodka Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia uczyły kobiety na specjalnych fantomach samokontroli piersi.

Zbigniew Jurkowski, tak mówi o swoim pomyśle: Chciałem stworzyć wydarzenie, które wyciągnie ludzi sprzed komputera i umożliwi im poznanie prawdziwego pasjonaty.

(k)

Foto: L. Marczak, Z. Jurkowski

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04