Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kryptonim „Obrońca” – przygotowania do ćwiczenia

28 stycznia 2017 r. i 12 lutego 2017 r. z inicjatywy koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i jego prezesa Mateusza Derylaka odbyły się szkolenia kilku organizacji paramilitarnych w Stalowej Woli.

W szkoleniu udział wzięli druhowie ze stalowowolskich Polowych Drużyn Sokolich, strzelcy ze Związku Strzeleckiego Oddział Stalowa Wola, 39 Stalowowolska Drużyna Harcerska, strzelcy z jednostki strzeleckiej nr 2027 im. Aleksandra Litwinowicza.

Dowódcą zgrupowań szkoleniowych był prezes stalowowolskiego koła ZOR RP i druh PDS Mateusz Derylak. Instruktorami na punktach szkoleniowych sierż. ZS Krzysztof Łojowski i druh PDS Krzysztof Pąk.

Podczas szkoleń pluton, podzielony na dwie drużyny, zdobywał wiedzę wyznaczonych punktach. Instruktaż z elementów ratownictwa pola walki typu tamowanie krwotoku z rany postrzałowej improwizowaną stazą, przedostanie się do rannego różnymi sposobami. Nie brakło również taktyki i reakcji sekcji, drużyny i plutonu na kontakt z przeciwnikiem, marszu taktycznego i ubezpieczonego, zabezpieczenia miejsca pod bazę patrolową i przygotowania teoretycznego i praktycznego do różnego rodzaju służb na pododdziale i poza rejonem zakoszarowania.

Szkolenia mają na celu zacieśnić współpracę organizacji proobronnych w powiecie stalowowolskim, w tym zwłaszcza wyrównać poziom wyszkolenia. Sprawdzianem ich umiejętności będzie planowane na marzec 2017 r. ćwiczenie zgrywające pod kryptonimem ''Obrońca''.

Sławomir Garbacz

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04