Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nagroda „Interbabinicza” dla Jerzego Bogdana Raczka

18 lutego 2017 r. st. sierż. pchor. w st. spocz. Jerzy Bogan Raczek - członek Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i jednocześnie wiceprezes koła ZOR RP w Starych Babicach - uhonorowany został statuetką „Interbabinicza”. Nagroda jest przyznawana w wyniku głosowania internautów, korzystających z lokalnych portali Starych Babic i należących do różnych internetowych gremiów.

Nazwa „Interbabinicz” nawiązuje do sienkiewiczowskiego Babinicza, a także nazwy statuetki „Babinicz”, przyznawanej za osiągnięcia dla wspólnoty gminy Stare Babice. Jerzy Bogdan Raczek w głosowaniu internetowym zdobył najwięcej głosów i wybrany został z grona kilku nominowanych osób, wśród których był także wójt Gminy Stare Babice. Tegoroczna edycja „Interbabinicza”, jest już dwunastą odsłoną corocznego konkursu, który zapoczątkowali twórcy strony internetowej www.lipkow.net,
a kontynuuje go Michał Starnowski.

Nasz laureat jest autorem wielu książek o Boernerowie, a także książki pt. „Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza w Starych Babicach”. Na łamach swoich książek publikuje także informacje o działalności ZOR RP. Jest osobą, która od lat propaguje wiedzę na temat jednego z największych osiągnięć II RP w dziedzinie łączności międzykontynentalnej, jakim była Radiostacja Babice.

W uroczystości wręczenia statuetki oprócz laureata i jego żony Marii uczestniczyli: Marcin Łada - wiceprezes ZG ZOR RP, Michał Starnowski – prowadzący konkurs Interbabinicza, Jarosław Chrapek- prezes Stowarzyszenia Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza, Stanisław Chrapek członek stowarzyszenia i babickiego koła ZOR RP.

Gratulujemy serdecznie laureatowi uzyskania tej prestiżowej nagrody i życzymy wielu sił do dalszej twórczości literackiej i działalności w szeregach ZOR RP.

Marcin Łada

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04