Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Koło ZOR RP w Stalowej Woli zorganizowało szkolenie taktyczno – obronne

W dniach 13-15 października 2017 r. w Stalowej Woli odbyło się szkolenie taktyczno - obronne zorganizowane przez stalowowolskie Koło Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i zrzeszonych w nim członków organizacji proobronnych.

We wspólnym szkoleniu, którego komendantem był sierż. ZS Krzysztof Łojowski ze Związku Strzeleckiego Oddział Stalowa Wola wzięli udział strzelcy oraz druhowie z Polowych Drużyn Sokolich w Stalowej Woli, Związku Strzeleckiego Oddziału Stalowa Wola, Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego JS 2027.

 

Podczas szkolenia unitarnego prowadzonego przez st. strz. Piotra Mączkę rekruci poznali budowę granatu, pozycje strzeleckie, budowę okopu do pozycji leżącej oraz reakcję indywidualną i zespołową na kontakt z przeciwnikiem Szkolenie unitarne dla nowych adeptów odbywało się równolegle  ze szkoleniem lekkiej piechoty, w którym ćwiczyli bardziej doświadczeni strzelcy i druhowie, doskonaląc formacje patrolowe, komunikację niewerbalną i tężyznę fizyczną. Po ćwiczeniach i powrocie do miejsca zakwaterowania uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek i przygotować się do następnego dnia intensywnego szkolenia.

 

Ogólnie z trzydziestu trzech godziny od zakoszarowania, osiemnaście spędzono w terenie, realizując zagadnienia zawarte w konspektach. Zabezpieczenie medyczne podczas zajęć zapewniło Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z ZHR. Za wsparcie logistyczne odpowiadał dowódca JS2027 sierż. Piotr Rut. Społeczne Liceum Ogólnokształcące dzięki uprzejmości dyrektora Lucjana Małka zostało zamienione na czas ćwiczeń w koszary.

Mateusz Derylak

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04