Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szkolenie organizacji paramilitarnych w Stalowej Woli

W listopadzie 2017 r. członkowie Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli zakończyli jesienny sezon szkolenia organizacji paramilitarnych.

26 listopada 2017 r. polowa drużyna stalowowolskiego „Sokoła” podczas zgrupowania taktycznego wymaszerowała do punktu zbiórki, gdzie po odprawie w marszu taktycznym zajęła wyznaczone pozycje na mapie.

Po dotarciu do celu, sprawdzeniu terenu i odtworzeniu gotowości bojowej, rozpoczęto realizację budowy umocnień ziemnych, omówiono podstawy tematyki sapersko-inżynieryjnej, a także orientacji w terenie za pomocą busoli i mapy. Zgrupowanie prowadził Mateusz Derylak.

W Tarnobrzegu natomiast odbyło się strzelanie z broni krótkiej i długiej dla nowych członków Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Stalowej Woli, gdzie rekruci strzelali z broni krótkiej Glock19 i karabinka AK.

Strzelcy ze Związku Strzeleckiego - Oddział Stalowa Wola także nie próżnowali ćwicząc wybrane zagadnienia ze szkolenia unitarnego, po czym zapoznali się z ogólną charakterystyką działań w terenie zabudowanym. Dowiedzieli się jakie są zadania plutonu i drużyny i po sprawdzeniu wyposażenia przystąpili do praktyki indywidualnej, takiej jak prowadzenie obserwacji i "krojenie narożnika". Po przećwiczeniu marszu drużyną w terenie miejskim o luźnej zabudowie, przećwiczono pokonywanie terenu otwartego i „czyszczenie” pomieszczeń oraz klatki schodowej różnymi sposobami. Zajęcia prowadził sierż. ZS Krzysztof Łojowski.

M. Derylak