Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Spotkanie Wielkanocne służb mundurowych Województwa Łódzkiego

11 kwietnia 2019 roku w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, odbyło się Wielkanocne Spotkanie Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego. Związek Oficerów Rezerwy RP reprezentował Prezes Okręgu Łódzkiego Zbigniew Kuleta.

W spotkaniu uczestniczyli: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Dyrektor Generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Mirosław Suski, przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska, Straży Miejskiej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei oraz Służby Leśnej.

Spotkanie rozpoczęło się od występu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, po którym nastąpiły okolicznościowe przemówienia.

– Święta wielkanocne każdy chrześcijanin przeżywa jako święta życia i pokoju. W tym wymiarze służby mundurowe odnajdują pełnię swojej tożsamości i swego powołania, służąc obywatelom i Ojczyźnie, mówił podczas powitania płk. Zdzisław Frontczak - Dowódca Garnizonu Łódź. Życzę wszystkim poczucia bezpieczeństwa i radości w każdym nadchodzącym dniu. Dostatku, który zabezpieczy byt naszym podwładnym i bliskim, pozytywnego myślenia o innych ludziach, rozwoju i inspiracji do dalszego działania zawodowego.

Przed błogosławieństwem pokarmów wielkanocnych zabrał głos Metropolita Łódzki Arcybiskup Grzegorz Ryś, który powiedział między innymi. – Dla nas wszystkich znakiem wielkanocnym była muzyka, której wysłuchaliśmy, a zwłaszcza te pieśni wojskowe, które się fajnie śpiewa, a które znamy od dzieciństwa. To one przecież musiały się mierzyć z rzeczywistością straszną. Słyszeliśmy o śpiewie, który potrafił się ostatecznie przebić przez zło. Po wielu, wielu latach nie tylko od momentu, kiedy się to zło działo, ale także po wielu latach cenzury, kiedy to zło działo się inaczej. Co takiego jest w śpiewie, że potrafi przebić się przez najgorsze doświadczenia, i że potrafi przynieść nam taką nadzieję, która jest nadzieją paschalną? Śpiew pokazuje, że ostatecznie przegrane jest: zło, śmierć, nienawiść. Nawet, kiedy przez jakiś czas wydaje się nam, że triumfuje i że jest wszechmocne. To jest wielkanocne, bo śpiew wydaje się być bezsilny w zestawieniu z czołgami, z karabinami, czy z całym aparatem terroru. Śpiew zdaje się być delikatny, ale ma w sobie taką siłę – siłę wielkanocna – podkreślił metropolita łódzki.

Następnie pokarmy na stół wielkanocny, odmawiając Modlitwę Pańską, wspólnie pobłogosławili: Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś, ks. bp Jan Cieślar – Biskup Warszawski Kościoła Ewangelicko –Augsburskiego w R.P., ks. Leszek Wakuła – Prezbiter Kościoła Chrześcijan Batystów, ks. Semko Koroza – Pastor Kościoła Ewangelicko – Reformowanego i ks. Michał Makula – Proboszcz par. św. Mateusza Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego.

Z. Kuleta

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04