Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Okręg Lubelski ZOR RP

Trwające od kilku tygodni w Województwie Lubelskim konsultacje w kołach Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie utworzenia Okręgu Lubelskiego zakończyły się 24 września 2013 r., kiedy to odbył się zjazd założycielski.

Zjazd Delegatów Okręgu odbył się w Domu Żołnierza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lublinie. Wszystkich przybyłych powitał prezes Koła nr 1 w Lublinie st. sierż. w st. spocz. Edmund Krawczyk. Szczególne słowa powitania skierował do prezesa Zarządu Głównego ZOR  RP płk. rez. Alfreda Kabaty i wiceprezesa ZG Marcina Łady.

Zebrani powierzyli prowadzenie obrad Piotrowi Przygodzkiemu, który prowadził je niezwykle sprawnie.

Prezesi Związku poinformowali o podejmowanych działaniach statutowych i rozwoju struktur organizacyjnych. Płk rez. Alfred Kabata wyraził uznanie dla członków kół działających na Lubelszczyźnie za ich zaangażowanie i inicjatywę w działaniu oraz przedstawił plan działań na najbliższe miesiące. Wiceprezes Marcin Łada podkreślił, że w dzisiejszych czasach potrzeba pozytywistycznych działań utrwalających historię Polski i rozbudzających zainteresowania młodzieży Ojczyzną i patriotyzmem. Gdy brak jest oficjalnych programów oświatowych w tej dziedzinie, rolę edukatorów patriotycznych muszą podejmować działacze naszej organizacji w swoich lokalnych środowiskach. Warto współpracować z samorządami wszystkich szczebli i koordynować wspólnie dobre działania.

Szczegółową działalność kół w Lublinie, w Puławach i w Kraśniku przedstawili ich prezesi: st. sierż. w st. spocz. Edmund Krawczyk, Lech Marczak i Marian Rydzewski.

Delegaci podjęli decyzję o utworzeniu Okręgu Lubelskiego z siedzibą w Lublinie. W wyniku wyborów, na prezesa Okręgu Lubelskiego wybrano st. sierż. w st. spocz. Edmunda Krawczyka,

Na zakończenie spotkania płk rez. Alfred Kabata wręczył kilkunastu członkom legitymacje i odznaki członkowskie.

Lech Marczak

Fot. Marcin Łada

  • 1
  • 10
  • 11
  • 2