Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wykład dla seniorów

29 października 2014 r. Zbigniew Kiełb – historyk, członek Zarządu Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Puławach, w Puławskim Ośrodku Kultury ,,Dom Chemika” wygłosił wykład: ,,Stanisław Magnuszewski - jego życie oraz związki z Puławami”.

Na wykładzie puławscy seniorzy nie tylko mieli możliwość zobaczyć rekonstrukcję munduru ppłk. S. Magnuszewskiego, ale przede wszystkim poznali jego losy i zawiłe dzieje jego rodziny, a przede wszystkim szczegóły dotyczące jego związków z Puławami w latach 1926-1937. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie informacje o budynkach i miejscach jakie zachowały się do dziś, a na które miał wpływ dowódca puławskich kaniowczyków ppłk S. Magnuszewski.

Spotkanie było miłe, owocne, a często i wzruszające. Wzruszenie wywoływały informacji o trudach życia ppłk. Magnuszewskiego, a najbardziej udzielało się ono córkom i wnuczkom saperów kaniowskich, które były wśród słuchaczy.

Podczas wykładu wspólnie zebraliśmy kilkadziesiąt zniczy w ramach akcji Zapal Pamięć 2014, w której bierze równie oddział puławskie Koło ZOR RP.

 (Z.K.)

Fot. z archiwum A. Krawczyk

  • 1