Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ZOR RP na spotkaniach opłatkowych w Kazuniu i Sochaczewie

19 grudnia 2017 roku przedstawiciele Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyli w spotkaniach opłatkowych zorganizowanych w 2 Mazowieckim pułku saperów w Kazuniu Nowym i w 3 Warszawskiej Brygadzie Rakietowej w Sochaczewie.

ZOR RP w 2 Mazowieckim pułku saperów reprezentowali: płk rez. Alfred Kabata – prezes Zarządu Głównego i kpt. w st. spocz. Janusz Zajączkowski – prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego i członek ZG. W 3 Warszawskiej Brygadzie Rakietowej OP obecny był chor. w st. spocz. Stefan Wyszyński.

Spotkanie opłatkowe w Kazuniu Nowym odbyło się w Klubie Wojskowym. Przybyli na nie zaproszenie goście, żołnierze i pracownicy wojska.

Zabierając głos p.o. dowódcy pułku ppłk Artur Gruszczyk powiedział m.in.: „W tym radosnym dniu życzę żebyśmy nie tylko na święta byli dla siebie uprzejmi i radośni, ale starali się każdego dnia choćby drobnym gestem, słowem, uśmiechem dawać dowód na to, jak bardzo zależy nam na tych których kochamy i lubimy. Życzę zdrowych i spokojnych świąt aby w Waszych domach gościła zawsze radość i miłość”.

Następnie zebrani wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kazuniu Nowym. Po występie i poświęceniu opłatków przez kapelana wojskowego wszyscy wspólnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczno – noworoczne życzenia.

XXX

Spotkanie opłatkowe w 3 Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej w Sochaczewie, w którym uczestniczył chor. w st. spocz. Stefan Wyszyński rozpoczęło się od wystąpienia dowódcy brygady płk. Andrzeja Dąbrowskiego.

Płk. Andrzej Dąbrowski powitał wszystkich przybyłych i złożył im życzenia świąteczne. Głos zabrała również przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Spotkanie opłatkowe prowadził ksiądz kapelan, który poświęcił opłatki. Po rozdaniu opłatków wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia. Czas tradycyjnego łamania się opłatkiem uprzyjemnił występ zespołu wokalnego Cantabile.

(k)

Foto: D. Iwan, T. Doch, S. Wyszyński

  • 00
  • 01
  • 01a
  • 01b