Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ZOR RP na jubileuszu 25-lecia Bielańskiego Klubu Kombatanta

27 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Ratusza Bielańskiego w Warszawie odbyła się uroczystość 25-lecia Bielańskiego Klubu Kombatanta, w której ZG Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, reprezentował st. chor. w st. spocz. Stefan Wyszyński.

Jest to ewenement w skali kraju pod względem czasu trwania działalności. Uroczyste spotkanie rozpoczęło wystąpienie prezesa Bielańskiego Klubu Kombatanta por. inż. Józefa Kassyka. Następnie głos zabrali: nowy Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk, senator Barbara Borys-Damięcka i prezes Mazowieckiego ZW ZKRPiBWP płk Józef Koleśnicki, który wyrażał uznanie dla działalności Klubu Kombatanta. Odczytano także list od poseł Joanny Fabisiak.

Po wystąpieniach nastąpiła ceremonia wręczenia odznaczeń i okolicznościowych dyplomów.

Kolejnym punktem programu była prezentacja filmu o działalności Bielańskiego Klubu Kombatanta zatytułowanego ,,I w sercu i w pamięci". Po projekcji zaproszono na scenę twórców filmu. Po rozmowie na temat jego realizacji wręczono im okolicznościowe dyplomy.

Uroczystość zakończyła część artystyczną, w której wystąpiła trupa teatralna ,,Warszawiaki” z repertuarem piosenek folkloru warszawskiego i pieśni patriotycznych. Do występów tej grupy dołączył się członek ZOR RP – mł. chor. w st. spocz. Hilary Jechowicz, który za swój udział otrzymał gromkie brawa. W śpiewaniu uczestniczyła też publiczność.

Stefan Wyszyński

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04