Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ZOR RP na święcie 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej OP w Sochaczewie

4 października 2019 r. na Placu Kościuszki w Sochaczewie odbyły się obchody święta 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, w których udział wzięła delegacja Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Delegację ZOR RP stanowili: mjr w st. spocz. Janusz Zajączkowski - prezes Okręgu Mazowieckiego i członek ZG i Henryk Ruszczyk – wiceprezes Okręgu Mazowieckiego.

Podczas uroczystości mjr w st. spocz. Janusz Zajączkowski w imieniu prezesa ZG ZOR RP płk. rez. Alfreda Kabaty złożył gratulacje i przekazał statuetkę dowódcy brygady gen. bryg. Andrzejowi Dąbrowskiemu.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej. Następnie na Placu Kościuszki odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udził żołnierze brygady, przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie oraz mieszkańcy naszego miasta.

Po podniesieniu polskiej flagi na maszt oraz odśpiewaniu hymnu narodowego głos został dowódca brygady gen. bryg. Andrzej Dąbrowski, który powiedział m.in.:

W dniu dzisiejszym obchodzimy Jubileusz 75. rocznicy sformowania naszej brygady. 75 lat to czas w którym wiele pokoleń rakietowców stworzyło wspaniałą historię naszej jednostki. Historię, w której wysoka gotowość bojowa i zdolność odparcia przeciwnika powietrznego, zawsze były najwyższym priorytetem. Aby te priorytety spełnić, przechodziliśmy permanentną ewolucję taktyki działania i uzbrojenia.

Podczas uroczystości żołnierzom brygady oraz osobom zasłużonym dla niej wręczono odznaczenia, medale i upominki pamiątkowe oraz złożono podziękowania.

Wśród zaproszonych gości biorących udział w uroczystości byli m.in.: poseł Maciej Małecki, inspektor Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego RSZ - gen. bryg. Sławomir Owczarek oraz burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.

(k)

Foto: Henryk Ruszczyk

  • 00
  • 01
  • 02
  • 02a