Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Delegacja ZOR RP na uroczystości powitania 3 Brygady Rakietowej w Sochaczewie

22 lutego  2013 roku na Placu Kościuszki w Sochaczewie delegacja Związku Oficerów Rezerwy z siedzibą w Warszawie uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji przeniesienia 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej do Garnizonu Sochaczew.

W składzie delegacji byli: płk rez. Alfred Kabata – prezes, ppłk rez. Andrzej Rusinowski i Artur Błoński. Wraz z delegacją Związku w uroczystości brała udział Urszula Przymus – prezes Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Dowódca Sił Powietrznych gen. broni pil. Lech Majewski. Obecni byli również burmistrza Sochaczewa Piotr Osiecki, przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego i Marszałka województwa Mazowieckiego, wójtowie gmin, przedstawiciele urzędów, szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz sympatycy wojska. Podczas apelu odczytano rozkazy o wyróżnieniach oraz wręczono okolicznościowe ryngrafy.

Zabierając głos dowódca brygady gen. bryg. Stefan Mordacz powiedział m.in.: „...nie jesteśmy na ziemi sochaczewskiej obcy. Brygada jest z tą gościnną ziemią związana już od 1962 roku, kiedy to powstał w Teresinie 9. dywizjon ogniowy..." „...to kontynuacja chlubnych tradycji jednostki tworzonej przez całe żołnierskie pokolenia".

Natomiast Dowódca Sił Powietrznych gen. broni pil. Lech Majewski mówił o uruchomionym procesie transformacji Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w wyniku, którego mamy dzisiejszą strukturę, a w końcowym efekcie nową dyslokację z korzyścią dla wojska jak i Sochaczewa.

Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki wyraził nadzieję na owocna współpracę z Brygadą i podkreślił, że współpraca z wojskiem na terenie Sochaczewa trwa już kilkadziesiąt lat.

Apel zakończyła defilada pododdziałów.

Podczas spotkania na terenie jednostki płk rez. Alfred Kabata przekazał gen. bryg. Stefanowi Mordaczowi okolicznościowe pismo i swoją książkę „Pamięć o Katyniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Oficerowie Batalionu Elektrotechnicznego zamordowani w Katyniu i Charkowie”.

(k)

Fot. Artur Błoński

  • 1
  • 10
  • 11
  • 2