Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Koło ZOR RP w Warszawie upamiętniło dzień imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego

19 marca 2022 r., członkowie Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, wspólnie z Warszawskim Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 roku, złożyli kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, na Placu Jego Imienia w Warszawie.

Koło ZOR RP w Warszawie reprezentowali: st. chor. sztab. w st. spocz. Stefan Wyszyński – prezes Koła i członek ZG oraz Stanisław Wykowski. W uroczystości wziął udział prezes honorowy Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku -Michał Krzysztof Wykowski.

Jak co roku 19 marca są imieniny Józefa. Dzień ten był w okresie II RP świętowany bardzo uroczyście za życia Marszałka, a także po Jego śmierci. Staramy się podtrzymać tę tradycję i dlatego udaliśmy się pod Jego pomnik, żeby złożyć przed nim kwiaty i zapalić znicz. W taki sposób oddaliśmy hołd i wyraziliśmy umiłowanie pamięci Wielkiego Marszałka, wielce zasłużonego dla Polski, który przyczynił się do odzyskania przez Nią niepodległości, po 123 latach zaborów.

S.W.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04