Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Spotkanie opłatkowe Koła nr 1 ZOR RP w Lublinie

9 grudnia 2023 r., w gościnnych murach Domu Żołnierza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lublinie, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe z udziałem Koła nr 1 Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Było to wspólne spotkanie, w którym uczestniczyli członkowie Związku Piłsudczyków Odział Lublin, Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 2010 w Lublinie i Koła nr 1 Związku Oficerów Rezerwy RP w Lublinie.

 

Przybyłych na spotkanie gości powitał prezes Koła nr 1 ZOR RP w Lublinie i jednocześnie prezes ZP - mł. chor. w rez. Tomasz Dyzma. Następnie głos zabrali płk. w st. spocz. Andrzej Ptasiński - kierownik Domu Żołnierza i Zdzisław Niedbała - reprezentujący władze miasta Lublina. Po wystąpieniach, ewangelię odczytał i opłatki poświęcił ks. kapelan Piotr Bartoszewski - proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski w Jastkowie.

 

Po modlitwie, zgromadzeni przełamali się opłatkiem i usiedli do wspólnego stołu. W miłej i świątecznej atmosferze goście rozmawiali o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, zrealizowanych w roku bieżącym zadaniach oraz o planach współpracy w roku przyszłym.

Tomasz Dyzma

Foto: RZI w Lublinie i kpt. w spocz. Andrzej Bis

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04