Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W rocznię pacyfikacji wsi Rybitew

13 września 2015 r. delegacja Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej 50 mieszkańców wsi Rybitew w Gminie Leoncin, którzy zginęli podczas pacyfikacji tej wsi w 1944 r.

Delegację ZOR RP stanowili: płk rez. Alfred Kabata – prezes ZG, płk rez.  Dariusz Zielonka, 101 – letni kombatant - kpt. w st. spocz. Andrzej Rak, 91 – letni kombatant – Roman Kaczorowski oraz st. sierż. w st. spocz. Hilary Jechowicz.

Uroczystość  przy pomniku w Rybitwie rozpoczęła polowa msza św., którą odprawił   wikariusz  parafii w Leoncinie - ks. Kamil Nowacki.

Wśród przybyłych na uroczystość gości byli m.in.: Magdalena Biernacka – starosta Powiatu Nowodworskiego oraz wicestarosta Paweł Calak, Janusz Jeziorski – zastępca dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego, Barbara Nieroda-wiceprzewodnicząca SKWS „Nasza Gmina – Nasz Powiat”, Urszula Przymus – prezes Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej. W uroczystości uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele policji, PSP i OSP, Kampinoskiego Parku Narodowego oraz młodzież szkolna i mieszkańcy gminy.

Poczty Sztandarowe wystawiły: 2 Mazowiecki pułk saperów, OSP w Leoncinie  i Wilkowie Polskim, Zespół Szkół  z Głuska i Leoncina, kombatanci.

Wszystkich przybyłych na uroczystości powitał Adam Mirosław Krawczak – wójt Gminy Leocin.

Po mszy św. odbyły się przemówienia gości oraz Apel Poległych i salwa honorowa. Następnie delegacje złożyły wieńce i wiązanki.

Uroczystość prowadziła Jolanta Liszkiewicz – inspektor oświaty w Gminie Leoncin  i jednocześnie wiceprzewodnicząca SKWS „Nasza Gmina – Nasz Powiat”.

Na zakończenie uroczystości wystąpił chór „Śpiewający Seniorzy” z Leoncina.

(k)

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04