Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dzień Strażaka w Rozłazinie

4 maja 2016 r. swoje święto obchodzili strażacy z OSP w Rozłazinie (Gmina Łęczyce). Na zaproszenie organizatorów w święcie uczestniczył prezes Koła Morskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej kmdr por. w st. spocz. dr Adam Kula.

Święto rozłazińskich strażaków rozpoczęło się od zbiórki druhów na placu przed budynkiem remizy, i meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości, który komendant OSP Rozłazino Tomasz Wojciechowski złożył prezesowi OSP Rozłazino Jerzemu Grzenkowiczowi.

Następnie poczet sztandarowy z kolumną druhów przemaszerował do kościoła pw. św. Wojciecha , gdzie ksiądz Józef Piszczan odprawił mszę w intencji strażaków i ich rodzin.

Na zakończenie Zarządowi OSP Rozłazino i wszystkim druhom za ich trud i narażenie życia, za pomoc i ratunek, podziękował prezes Koła Morskiego Koła ZOR RP kmdr por. Adam Kula.

Tekst i foto: Adam Kula

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04