Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Tablica pamięci A. Przewoźnika

23 lipca 2016 r. Artur Błoński reprezentował Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej historykowi, sekretarzowi generalnemu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Andrzejowi Przewoźnikowi, który zginął w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

Tablicę odsłonięto na budynku Ministerstwa Rozwoju, gdzie mieści się Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Odsłonięcia tablicy dokonali wdowa po Andrzeju Przewoźniku Jolanta Przewoźnik, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury Jarosław Sellin i Andrzej Kunert, który został sekretarzem ROPWiM po Andrzeju Przewoźniku.

Tablicę poświecił biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, który odprawił później mszę św. w intencji Andrzeja Przewoźnika w Katedrze Polowej WP.

Podziękowania za przybycie i pamięć o mężu złożyła zebranym Jolanta Przewoźnik. „Jak głosi sentencja, która może pasować do Andrzeja - w życiu warto robić tylko to, co służy drugiemu człowiekowi. I temu był wierny do ostatnich dni. Pozostawił po sobie dobre wspomnienia człowieka, który był wierny wartościom, kochał Polskę i dla niej poświęcił życie" - mówiła.

Na zakończenie pod tablicą złożono wieńce i kwiaty.

(k)

Foto: A. Błoński

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04