Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

„Noc Kultury w Końskowoli” z udziałem ZOR RP

11 maja 2018 r. w Końskowoli odbyła się „Końskowolska Noc Kultury”, spektakl czerpiący z korzeni i historii regionu, w który zaangażowany był członek Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Przygodzki.

Podczas niezwykłego spaceru po miejscowości, jego uczestnicy byli świadkami rekonstrukcji znaczących dla istnienia i rozwoju Końskowoli wydarzeń. Był to swoisty teatr na ulicy -€w poszczególnych scenkach ukazana została historia jak i dawne zwyczaje Końskowoli.

Organizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Końskowola wraz Końskowolskim Towarzystwem Społeczno-Regionalnym, jednak zaangażowanie wielu środowisk sprawiło, że ten wieczór był tak wyjątkowy. Jednym z podmiotów, które swoją obecnością ubarwiło podróż do minionej epoki, była delegacja Związku Piłsudczyków RP, która pojawiła się w przepięknym umundurowaniu, zapalając znicze pod pamiątkową tablicą upamiętniającą proboszczów Końskowoli i oddając hołd dwóm wybitnym mężom stanu: Franciszkowi Zabłockiemu oraz Grzegorzowi Piramowiczowi. Jak powiedział w swoim wystąpieniu Piotr Przygodzki - to oni jako pierwsi rozpoczynali walkę o niepodległość, a walkę tę skończył Jozef Piłsudski.

(k) 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04