Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

I Bieg dla Niepodległej w Częstochowie

11 listopada 2018 r., w Częstochowie odbył się I Częstochowski Bieg Niepodległości, w którym udział wzięli członkowie Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Częstochowie, wchodzący w skład Okręgu Śląskiego ZOR RP.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania trasę 10 kilometrów. Poprzez udział w biegu ZOR RP - Koło w Częstochowie starało się przyczynić do uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasz kolega, kpr. rez. Jacek Maduzia biegł przez całą trasę z flagą Polski, co stanowiło duże wyzwanie i stało się dodatkowym akcentem obchodów 100‑lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na starcie biegu zameldowało się 700 osób. Bieg rozpoczęto o symbolicznej godzinie 11.11 spod Galerii Jurajskiej - tam też była zlokalizowana meta. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego wystrzał muszkietów Garnizonu Fortecy Częstochowa dał sygnał do startu. Na dystansie 10 km atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasy, zmagali się nie tylko biegacze i biegaczki z Polski, ale także goście z Ukrainy i Białorusi.

Artur Wojciechowski

  • 01
  • 02
  • 03