Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ZOR RP w Stalowej Woli szkoli Polowe Drużyny Sokole

W początkach sierpnia 2019 r., instruktorzy Okręgu Podkarpackiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadzili w Stalowej Woli serię szkoleń członków Polowych Drużyn Sokolich.

Szkolenie obejmowało tematykę z zakresu taktyki, zasad obywatelskiego zachowania się, udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa na polu walki. Część szkolących się uzyskała uprawnienia instruktorskie.

3 i 4 sierpnia 2019 r. omawiano zagadnienia dotyczące ratownictwa taktycznego, a 8 sierpnia odbył się 15 kilometrowy marsz kwartalny po terenie Puszczy Sandomierskiej.

10 i 11 sierpnia 2019 r. odbyło się zgrupowanie, którego celem było przekazanie wiedzy z zakresu walki z przeciwnikiem znajdującym się w budynkach oraz innych obiektach. Tematy omawiane przez instruktorów obejmowały przygotowanie do działań w terenie zurbanizowanym, poruszanie się w budynku oraz walkę w „dystansie bezpośrednim”.

M.D.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04