Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ZOR RP w Stalowej Woli szkoli Polowe Drużyny Sokole

3 listopada 2019 r. członkowie Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli zorganizowali szkolenie dla Polowych Drużyn Sokolich.

Przyszli druhowie Polowych Drużyn Sokolich wchłaniali wiedzę z zakresu zagadnień sapersko-inżynieryjnych.

Rekrutów nie ominęło również szkolenie z obrony przed bronią masowego rażenia oraz podstawy pracy manualnej z bronią. gdzie prócz poprawnej obsługi broni długiej, ćwiczyli również zasady bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią palną. 

XXX

Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Stalowej Woli zawiązało się w 2014 roku, a inspiracją do założenia organizacji było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, działające od 1906 roku w Rozwadowie. Organizacja stale się rozwija, a jego działalność prowadzona jest w oparciu o zasady wynikające z nauki kościoła katolickiego i nowoczesnego patriotyzmu a także odpowiedni poziom sprawności fizycznej i siły charakteru.

Warto przypomnieć, że ruchowi sokolemu przyświecało hasło „w zdrowym ciele zdrowy duch”. W tym powiedzeniu zawiera się idea ruchu łączącego w sobie promowanie kultury i sprawności fizycznej z myśleniem o Polsce i patriotyzmem.

 M.D.

  • 01