Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

„Czy nie jest za  późno?” Dwa tomiki wierszy Kazimierza Szczerbatko

We wrześniu 2021 r., ukazały się dwa kolejne (27 i 28) tomiki wierszy Kazimierza Szczerbatko, zatytułowane „Czy nie jest za późno?” oraz „…tak kończy się 2020 rok…”.

Tomik „Czy nie jest za późno?” zawiera 26 wierszy, a w większości z nich autor z nostalgią odnosi się do sensu życia, upływającego czasu, którego nie można zatrzymać. O tym mówią m. in. wiersze: „Droga”, „Człowiek”, „Młody”, „Zatrzymaj się”. W wierszu „Droga” autor pisze, że „droga to nasze życie, wytycza kierunek”, a w wierszu „Zatrzymaj się” stwierdza „ręce wznieś, chwytaj, niewiele zostało do uchwycenia, za chwilę może być za późno”. W tomiku jest również kilka wierszy odnoszących się do wydarzeń z II wojny światowej, m.in.: „Katyński lasek”, „Szyny”, „Tobruk”.

 

W tomiku zatytułowanym „…tak kończy się 2020 rok…” autor zamieścił 17 wierszy, w większości o charakterze patriotycznym, odnoszących się do rocznic ważnych wydarzeń historycznych. Są to m.in. wiersze: „Stolica”, „1920”, „Nasza szkoło”, „Rok 1965”, „Cmentarz”. W innych wierszach autor zajmuje się rozważaniami na temat życia, rodziny i przyrody ojczystej. Autor zawarł też w tomiku, pisany prozą, życiorys wielkiego zakroczymskiego patrioty, kierownika szkoły i burmistrza kpt. Tadeusza Hanzlika.

(k)

  • 01
  • 02