Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Anna Ćwiek i Kazimierz Szczerbatko nowymi członkami Zarządu Głównego ZOR RP

Podczas posiedzenia Zarządu Głównego ZOR RP, które odbyło się 6 kwietnia 2013 r. w Zakroczymiu dokonano uzupełnienia jego składu. Nowymi członkami ZG zostali ppłk rez. Anna Ćwiek i Kazimierz Szczerbatko, a mjr Lech Tomasiak wybrany został na funkcję skarbnika.

 Obrady, które prowadził prezes ZOR RP płk rez. Alfred Kabata, rozpoczęły się od chwili ciszy, którą uczczono pamięć zmarłego kolegi śp. nadkom. Tadeusza Macińskiego. Płk rez. Alfred Kabata podziękował za współpracę burmistrzowi Zakroczymia Henrykowi Ruszczykowi i wspólnie z wiceprezesami: płk rez. Dariuszem Zielonką i Marcinem Ładą przekazał mu pamiątkowego orła z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas obrad omówiono aktualną sytuację ZOR RP po zarejestrowaniu w KRS. Związek posiada już Regon, NIP i konto bankowe. Wiceprezes Marcin Łada podkreślił, że prezes poznańskiej struktury ZOR RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odwołuje się od decyzji  KRS, ale jego działania, z powodu braku merytorycznych argumentów, skazane są z góry na porażkę. Jako śmieszne określił rozpowszechniane przez tę strukturę informacje jakoby skarga do sądu unieważniała decyzję o rejestracji. Zaznaczył, że widocznie ktoś czegoś nie doczytał. Dodał także, że prowadzona przez prezesa z Poznania, kampania oszczerstw przeciwko Związkowi i jego prezesowi, jest żałosnym i niezrozumiałym zjawiskiem. W pismach tych bowiem (np. z 2.04.2013 r.) zawarto pomówienia i stwierdzenia nie mające nic wspólnego z prawdą. Uczestnicy zebrania stwierdzili, że wszystkie te pseudo-argumenty łatwo będzie obalić i prawda zawsze zwycięży. Ppłk rez. Henryk Marciniak dodał, że postępowanie prezesa ZOR RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego godzi w dobre imię całego środowiska oficerów rezerwy. Na jego wniosek przyjęto w tej sprawie stosowną uchwałę.

Ustalono także udział członków ZG w uroczystościach i przedsięwzięciach organizowanych i współorganizowanych przez ZOR RP w okresie kwiecień-czerwiec 2013 r.

(k)

Fot. Marcin Łada

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4