Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Prawda zawsze zwycięży. Sąd odrzucił skargę poznańskiego ZOR!

Próba zniszczenia naszej organizacji w zarodku przez prezesa poznańskiego ZOR RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego spełzła na niczym. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy KRS zarejestrował Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i odrzucił skargę na to postanowienie prezesa poznańskiej organizacji.

Dla nas, członków Zarządu Głównego w Warszawie ZOR RP, nie jest to niczym dziwnym. Spodziewaliśmy się tej decyzji. Działamy zgodnie z prawem, zachowując wszystkie wymagane procedury. W ten sposób szacunek okazujemy zarówno Ojczyźnie, jak i Wysokiemu Sądowi. Nasze działanie jest oparte na prawdzie i odpowiednich przepisach obowiązujących w Rzeczypospolitej Polskiej.

Prosimy Czytelników tej strony o zapoznanie się z uzasadnieniem decyzji Wysokiego Sądu. Nic dodać, nic ująć, uzasadnienie jest adekwatne do sytuacji. My nie musimy niczego dodawać i czegoś udawać, jesteśmy prawdziwi.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że poznański prezes dalej będzie się odwoływał – wolno mu. Tak samo jak wolno mu twierdzić, że jedynie on jest spadkobiercą oficerskich tradycji i nikt inny do nich nie ma prawa. Wolno mu też twierdzić, że jego organizacja nazywa się zupełnie inaczej, niż jest w istocie – co napisał, składając pisma do sądu, wolno mu właściwie wszystko – żyjemy przecież w wolnej Polsce.

Przeciwko Związkowi Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej wysyłane są doniesienia do instytucji państwowych, wojskowych i samorządów. Podważa się  w nich decyzję Sądu Rzeczypospolitej Polskiej. Prezes z Poznania ochoczo je podpisuje i sam wystawia sobie w ten sposób świadectwo.

Tymczasem na stronach internetowych poznańskiej organizacji zarzucają nam posługiwanie się niewłaściwym językiem. Ależ panowie, język nasz jest jak najbardziej właściwy i taki nadal będzie! Dla nas ważne jest poszanowanie honoru i munduru polskiego oficera i o to zawsze będziemy walczyć. Kto tego nie rozumie, jest po prostu śmieszny!

Będziemy nadal stać na straży najwyższych polskich wartości. Nadal nasz język będzie prosty i zrozumiały: słowo „tak” będzie oznaczało tak, a „nie” oznaczało nie.

Nie możemy zgadzać się na kłamstwa i szarganie narodowych wartości. Nie zgadzamy się na ośmieszanie stanu oficerskiego i deprecjonowanie Wojska Polskiego.

Prawda zawsze zwycięży, czasem potrzebuje tylko czasu. Nie da się jej zamknąć ust, zakrzyczeć, zniszczyć.

Z serdecznymi pozdrowieniami, dla wszystkich którzy miłują prawdę

i prawdziwe wartości oficerskie i żołnierskie.

 

Marcin Łada

Wiceprezes Zarządu Głównego w Warszawie

Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej

  • s1
  • s2