Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Koło ZOR RP w Stalowej Woli wzięło udział w akcji „Rodacy Bohaterom” wspierającej polskich kombatantów na Kresach Wschodnich

18 grudnia 2021 r., Krzysztof Pąk i Mariusz Świeca z Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Stalowej Woli, uczestniczyli w corocznej akcji „Rodacy Bohaterom” zorganizowanej przez Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Akcja polegała na zbiórce darów dla kombatantów i rodzin polskich kombatantów na Kresach Wschodnich.

Finał zbiórki zorganizowany był w Stalowej Woli w centrach handlowych - centrum E. Leclerc i galerii Vivio Intermarche. Każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę do inicjatywy.

Członkowie Koła ZOR RP w Stalowej Woli i sympatyk naszego Związku Paweł Rybak, tak jak co roku, współdziałali z Fundacją Przywróćmy Pamięć, Fundacją Kedyw, GRH Partyzant, GRH Zakłady Południowe, Przychodnią Zdrowia nr 3, Parafią w Modliborzycach. Stacjonarnymi punktami, gdzie można było przynosić dary były: Zespół Szkół im gen. Władysława Sikorskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Stalowej Woli.

„Rodacy Bohaterom” – to akcje charytatywne, zbieranie relacji od żyjących świadków historii, uruchomienie stałego Funduszu Pomocowego dla Kombatantów, produkcja filmów i projekty wydawnicze dotyczące bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, mieszkających na Kresach, w Polsce i na całym świecie. Obejmuje szeroką współpracę ze środowiskiem kombatanckim, głównie na Kresach, propagowanie postaw obywatelskiej aktywności i odpowiedzialności; wspieranie powstawania i rozwoju organizacji pozarządowych oraz promowanie udziału organizacji pozarządowych w budowie społeczeństwa obywatelskiego; działanie na rzecz rozwoju dialogu między Polakami oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi; współpracę z organizacjami pozarządowymi w Polsce i na świecie.

Krzysztof Pąk, Mariusz Świeca

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04