Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Okręg Łódzki ZOR RP współorganizatorem szkolenia strzeleckiego dla młodzieży i dorosłych

W październiku i w listopadzie 2023 r., w Łodzi, odbyły się szkolenia strzeleckie dla młodzieży i osób dorosłych, których współorganizatorem był wiceprezes Okręgu Łódzkiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, kpt. w st. spocz. Janusz Rzepecki.

 

W Klubie Strzelectwa Sportowego "STRZELMISTRZ" w Łodzi przeprowadzono zajęcia strzeleckie z pistoletu bojowego kal. 9 mm i karabinu "Kałasznikow", w ramach programu MON „I Ty możesz służyć Ojczyźnie".

 

 

W zajęciach udział wzięło 20 pracowników Delegatury NIK w Łodzi, oraz młodzież klas mundurowych (przede wszystkim o profilu wojskowym) z Liceum "Oświatowiec" z Łodzi oraz XVIII LO w Łodzi.

 

Ogółem przeprowadzono 30 godzin szkoleń dla każdej z grup pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczestnicy szkolenia (wielu po raz pierwszy), mieli możliwość zapoznania się z obsługą broni palnej (zasady bezpieczeństwa, elementy celowania, postawy strzeleckie). Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów ukończenia kursu. Podobne kursy będą kontynuowane.

 

ZK

  • 00
  • 01
  • 02