Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Poezji Legionowej

28 listopada 2013 r. Marcin Łada, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, na zaproszenie Związku Piłsudczyków uczestniczył w uroczystym finale Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej zorganizowanym w Centralnej Bibliotece Wojskowej.

Był to już XII ogólnopolski konkurs, kierowany do młodzieży szkolnej, który tym razem odbywał się pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej - wdowy po ostatnim Prezydencie II RP na Uchodźstwie śp. Ryszardzie Kaczorowskim.

Kilkudziesięciu laureatów i zaproszonych gości powitał prezes Związku Piłsudczyków Jan Józef Kasprzyk. Wśród gości obecni byli m.in.: Karolina Kaczorowska, Jacek Polańczyk – reprezentujący kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, kmdr Bożena Szubińska – przewodnicząca Rady do spraw Kobiet w Siłach Zbrojnych.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, które wręczali zaproszeni goście. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Finał konkursu był również okazją do odbycia przez Marcina Ładę rozmów z Karoliną Kaczorowską, która w 2012 r. na jego zaproszenie gościła w Starych Babicach, gdzie podejmowana była przez wójta Krzysztofa Turka i babickie Koło ZOR RP im. Obrońców Radiostacji Babice. Przypomnijmy, że w Starych Babicach, w „Alei Dębów Katyńskich” znajduje się „Dąb Pamięci” poświęcony śp. Ryszardowi Kaczorowskiemu.

Marcin Łada przekazał Pani Prezydentowej Karolinie Kaczorowskiej książkę, której jest współautorem pt. „Stare Babice na przestrzeni wieków”. W publikacji tej opisano  m. in. wizytę Pani Prezydentowej w Babicach. Wiceprezes ZG Marcin Łada podarował również tę publikację prezesowi Związku Piłsudczyków. Książka wydana została z okazji 700-lecia Babic.

( mł)

Fot. Kamil Malinowski

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4