Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nagroda Babinicza

9 stycznia 2015 r. odbyła się coroczna gala „Nagrody Babinicza”, najważniejszego wyróżnienia przyznawanego w gminie Stare Babice. Miło nam jest poinformować, że nagrodę za rok 2014 otrzymał Tadeusz Wiśniewski członek babickiego Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Wcześniej tą nagrodą, za rok 2012, uhonorowano Marcina Ładę wiceprezesa ZG ZOR RP.

Tadeusz Wiśniewski jest mieszkańcem Borzęcina Dużego, wyróżnia się w lokalnej społeczności, głównie za sprawą aktywnej działalności społecznej, charytatywnej i samorządowej. Przez ostatnie trzy kadencje był radnym okręgu Borzęcina Dużego, Borzęcina Małego i Topolina, a przez dwie kadencje pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy Stare Babice. Przez wszystkie lata pracy w Radzie Gminy był bardzo aktywny, działał jako członek dwóch komisji – Komisji Gospodarczo-Finansowej i Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Bezpieczeństwa. Pan Tadeusz przez długie lata prowadzi szeroką działalność społeczną w wielu wymiarach. Jest inicjatorem i organizatorem imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Od lat organizuje rajdy rowerowe m.in. na rozpoczęcie lata oraz na zakończenie lata, które są łączone z odwiedzaniem miejsc pamięci narodowej, a na zakończenie uczestnicy biorą udział w imprezie integracyjnej. Jest inicjatorem powstania w roku 2004 Uczniowskiego Klubu  Sportowego Rensei Karate, którego jest członkiem zarządu, dzięki czemu w Borzęcinie Dużym zorganizował wiele turniejów o randze krajowej i regionalnej. Zawodnicy tego klubu mają na swym koncie wiele tytułów międzynarodowych, w tym mistrzostw świata, a także mistrzostw Polski i Mazowsza. Od wielu lat jest współorganizatorem Dnia Dziecka na terenie Strefy Rekreacji Dziecięcej w Borzęcinie Dużym, na których często wraz z najbliższą rodziną prowadzi także działalność charytatywną na rzecz dzieci. Jego staraniem w porozumieniu z księdzem proboszczem powstał punkt biblioteczny, do którego osobiście dostarczał książki. W 2009 roku był pomysłodawcą zorganizowania w swojej miejscowości Skweru im. Fryderyka Chopina, na którym powstał plac zabaw dla dzieci, staw wędkarski, boisko do siatkówki.

Zawsze dbał o sprawy pamięci narodowej. Organizuje uroczystości rocznicowe, doprowadził do budowy nowego pomnika ofiar drugiej wojny światowej i odnowienia mogił poległych mieszkańców Borzęcina. Co roku uczestniczy w rajdzie historycznym „Szlakiem Naszej Pamięci”, organizowanym w gminie Stare Babice przez Marcina Ładę - wiceprezesa ZG ZOR RP i prezesa babickiego Koła ZOR RP.

Składamy Panu Tadeuszowi Wiśniewskiemu serdeczne gratulacje z powodu otrzymania tej prestiżowej nagrody.

 Tekst i foto: MŁ

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4