Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Inscenizacja w Niedrzwicy

8 maja 2016 r. w Niedrzwicy Kościelnej, na placu przy starej plebanii, odbyła się rekonstrukcja historyczna zatytułowana „Czasy wyklęte. Gmina Niedrzwica Duża 1946".

Na zaproszenie współorganizatora uroczystości Justyny Polaczek – dyrektor Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa  Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej wśród oglądających inscenizację był Lech Marczak – prezes Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Była to już czwarta inscenizacja w Gminie Niedrzwica Duża. Wzięło w niej udział kilka grup rekonstrukcji historycznych oraz 60 uczniów klas gimnazjalnych.

Rekonstrukcja miała na celu przypomnienie jednego z najtrudniejszych okresów w dziejach Polski. Poprzez kolejne sceny starano się pokazać czas powstawania tak zwanej Polski Ludowej, czas, w którym mieszały się systemy wartości, czas, w którym dobro, sprawiedliwość, prawość, honor nie były w cenie, czas, w którym życie ludzkie znaczyło naprawdę niewiele.

(k)

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04