Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kpt. Zdzisław Łoziński członkiem Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej  w Lublinie

6 lutego 2018 r. kpt. w st. spocz. Zdzisław Łoziński – członek Zarządu Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej oraz prezes Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów otrzymał od Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka akt powołania do Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej.

Głównym celem Rady jest integrowanie środowisk kombatanckich.

- To co się dzieje, zwłaszcza w ostatnich dniach, ale to co się działo przez 25 lat, jednoznacznie wskazuje nam na to, że na jednym z pierwszych miejsc polskiej polityki zagranicznej, ale też polskiej polityki wewnętrznej powinno być pokazywanie faktów z historii RP, z historii państwa polskiego, z historii narodu państwa polskiego jako całości - powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Po uroczystym wręczeniu aktów powołań rozpoczęło się spotkanie Rady. Rada Kombatancka liczy 9 osób reprezentujących Województwo Lubelskie. Celem posiedzenia było wybranie władz Rady. Przewodniczącym został Bogdan Walas, a jego zastępca Ryszard Kister.

Z. Łoziński

  • 01
  • 02
  • 03