Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Członkowie ZOR RP z licencją instruktora  strzelectwa sportowego i bojowego

7 kwietnia 2018 r., z inicjatywy Lecha Marczaka - prezesa Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej członkowie okręgu uczestniczyli w szkoleniu przygotowującego do uzyskania licencji licencję „prowadzącego strzelanie ".

W szkoleniu uczestniczyli: Lech Marczak, Dzierżysław Nowotarski, Wojciech Szynkora, Jerzy Sadura, Rafał Bociąg  i Mateusz Kozioł. Jest to kontynuacja założonego przez okręg programu popularyzacji strzelectwa wśród członków ZOR RP i szkolonej przez nas młodzieży.

Należy dodać, że już w 2016 roku przy wsparciu MON Lech Marczak i Rafał Bociąg uczestniczyli w szkoleniu i po zdaniu egzaminów uzyskali licencje Instruktorów Strzelectwa Sportowego i Bojowego.

W  Województwie Lubelskim ruszył rządowy program strzelnica w każdym powiecie. Ze szkoleniami  naszej kadry wychodzimy na przeciw temu programowi, gdyż jest duże zainteresowanie  strzelectwem głównie wśród młodzieży, której wzorem naszych przodków sprzed 100 lat pragniemy umożliwić dostęp do strzelectwa z broni sportowej i bojowej.

Tekst i zdjęcia: Lech Marczak

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04