Wręczenie nagród uczniom Zespołu Szkół Samorządowych w Dzietrznikach - laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

11 czerwca 2021 r., w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach wręczono nagrody laureatom szkolnego konkursu historycznego „Bitwa Warszawska 1920”, który odbywał się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „100. rocznica Bitwy Warszawskiej”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz  Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.                      

Fundatorem nagród książkowych i rzeczowych był Związek Oficerów Rezerwy RP. Ze względu na pandemię koronawirusa nagrody wręczono dopiero teraz. Nagrody wręczyły: dyrektor szkoły Bożena Kiedos i nauczyciel historii Alicja Stasiak.

Bitwa Warszawska to jedno z najwspanialszych zwycięstw w historii polskiej armii. Rozegrała się w dniach 13-25 sierpnia 1920r. na przedpolach stolicy Polski. Było to przełomowe starcie wojny polsko-bolszewickiej, które zadecydowałoo zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Z okazji 100. rocznicy tego wydarzenia w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach zorganizowano konkurs wiedzy historycznej dla uczniów szkoły podstawowej w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-IV, kl. V-VI, kl. VII-VIII.

Wyniki konkursu:

  1. 1)W kategorii klas I-IV szkoły podstawowej:

I miejsce- Natan Panek (klasa III)

II miejsce- Adrian Pałyga (klasa III)

III miejsce- Stanisław Pakuła (klasa III)

  1. 2)W kategorii klas V-VI szkoły podstawowej:

I miejsce- Maja Gajda (klasa VI)

II miejsce- Aleksander Konieczny (klasa VI)

III miejsce- Nadia Michalska (klasa VI)

  1. 3)W kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej:

I miejsce- Filip Pakuła (klasa VIII)

II miejsce- Sebastian Gajda (klasa VIII)

III miejsce- Grzegorz Pakuła (klasa VII)

B.K.

Foto: ZSS w Dzietrznikach

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04