Nagrody w konkursie „Częstochowa pamięta o powstańcach śląskich” dla uczniów ZSTiO w Częstochowie

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie rywalizowali w konkursie historycznym pt. „Częstochowa pamięta o powstańcach śląskich”, który odbywał w ramach ogólnopolskiego konkursu historycznego „100 – lecie III Powstania Śląskiego”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbywał się we współpracy z dyrekcją szkoły.

Fundatorem nagród w konkursie był Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej – Zarząd Główny w Warszawie.

Podczas wręczania nagród i dyplomów uczniom częstochowskich szkół odbyło sie 3 listopada 2021 r. W imieniu prezesa ZG ZOR RP płk. rez. Alfreda Kabaty wręczyli je Krzysztof Buchajczuk - wiceprezes Koła ZOR RP w Częstochowie oraz Rafał Kluba – członek częstochowskiego Koła ZOR RP.

Szkołę biorącą udział w konkursie reprezentowała dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie pani Izabela Laska.

Konkurs polegał na wykonaniu kartki pocztowej, która przedstawia najciekawsze miejsce w Częstochowie obrazujące pamięć o powstaniach śląskich. I miejsce zajął Patryk Kabała z kl. IK, II miejsce zajął Miłosz Cembrzyński z kl. IK i III miejsce zajął Adam Gremplewicz z kl. IK . Ponadto komisja doceniając oryginalność prac przyznała wyróżnienie specjalne dla: Szymona Podżorskiego z kl. IK.

Artur Wojciechowski

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04