Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach i ZOR RP współorganizatorami konkursu pieśni patriotycznej i żołnierskiej

9 listopada 2023 r., w Tarnogórskim Centrum Kultury, odbyła się XIV Edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, zorganizowana przez Centrum Edukacji Ekonomiczno - Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach i Okręg Śląski Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Była to okazja do wspólnego świętowania   105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Honorowy patronat nad konkursem objął prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP płk rez. Alfred Kabata. Zarząd Główny ZOR RP jak w latach ubiegłych był fundatorem pucharów i medali pamiątkowych.

 

Otwarcia konkursu pieśni patriotycznej i żołnierskiej Dyrektor Centrum Edukacji Ekonomiczno - Handlowej dr Joanna Stomska. Bardzo gorąco podziękowała za pomoc i wielkie wsparcie udzielane przez Związek Oficerów Rezerwy RP przy organizacji konkursu, który jest niczym innym jak popularyzowaniem tradycji narodowych oraz kształtowaniem postaw patriotycznych w lokalnym społeczeństwie.

 

Zabierając głos ppłk rez. Krzysztof Tomaszewski – Prezes Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy RP powiedział m.in.: Cieszę się, że po raz kolejny mogę brać udział w tak wspaniałym muzycznym wydarzeniu jakim jest Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej i Patriotycznej. Dzisiejszy udział w konkursie jest dowodem na to że wciąż pamiętamy o wszystkich tych bohaterach, którzy walczyli za wolną, niepodległą, suwerenną Polskę. W dniu dzisiejszym dokładamy kolejną cegłówkę do budowy muzycznego Narodowego Pomnika pamięci. Kończąc swoją wypowiedź podziękował wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczestników do konkursu, a samym uczestnikom życzył zdrowej i melodyjnej rywalizacji.

 

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: mjr Grzegorz Klose – reprezentujący dowódcę Garnizonu Tarnowskie Góry płk. Bogusława Marka, będący jednocześnie członkiem Związku Oficerów Rezerwy RP oraz Jan Musiał wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Śląski.

  

 Konkurs podzielono na dwie części. W pierwszej swój repertuar zaprezentowały klasy pierwsze, zaś w drugiej części klasy starsze.

Występy oceniało jury w składzie:

o. Wojciech Mojecki
p. Katarzyna Orawczak - Gwóźdź

p. Oliwia Filipczyk

st. szer. Szymon Kocot – członek Tarnogórskiego Kola ZOR RP

 

 W konkursie jury wyłoniło laureatów:

I miejsce – kl. II c – „Gdzie są kwiaty z tamtych lat"
II miejsce – kl. III
c „Ułani, ułani"
III miejsce – kl. III a - „Rozszumiały się wierzby płaczące"

Wyróżnienia: kl. III b   - „Warszawskie dzieci”

                        Kl. II b - „Przybyli ułani pod okienko”

                       Kl. II d - „Oka”

 

Krzysztof Tomaszewski

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04