Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Okręg Śląski ZOR RP współorganizatorem spotkania uczniów SP nr 9  w Gliwicach z kombatantem II wojny światowej

Z inicjatywy mjr rez. Krzysztofa Tomaszewskiego – prezesa Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach uczestniczyli w bardzo interesującym i pouczającym spotkaniu z 94 letnim kombatantem i weteranem wojennym ppłk w st. spocz. Józefem Przystałem.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się 26 września 2019 r., w ramach spotkań edukacyjnych z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pomysłodawcą i współorganizatorem tego spotkania byli prezes Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy RP mjr rez. Krzysztof Tomaszewski oraz dyrektor szkoły Anna Pomykała i Beata Wolak.

Na spotkaniu z młodzieżą Józef Przystał członek Koła Miejskiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych , opowiadał młodzieży z klas VII i VIII o swoich przeżyciach i wspomnieniach z czasów walki o wolność naszej ojczyzny. Pamiątki i rekwizyty pochodzące z prywatnych zbiorów uatrakcyjniły wystawę oraz całe spotkanie.

Przykład bohaterstwa i gotowość do najwyższego poświęcenia, jakim wykazał się podczas II wojny światowej kombatant jest wzorem do naśladowania zarówno dla współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego, jak i wszystkich nas, Polaków. Chwała bohaterom!

Krzysztof Tomaszewski

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04