Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Prezes ZOR w Tarnowskich Górach

W dniach 2 – 3 czerwca 2014 r. płk rez. Alfred Kabata - prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej odbył kilka spotkań w Tarnowskich Górach i Gliwicach.

Wizyta była podyktowana faktem utworzenia Koła ZOR RP w Tarnowskich Górach  i zintensyfikowania prac nad utworzeniem Okręgu Śląskiego. Płk rez. Alfred Kabata spotkał się z dowódcą 5 pułku chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego płk. Bogdanem Kulą. Omówiono możliwości współpracy, w tym popularyzowania wiedzy o patronie jednostki gen. Berbeckim.

Płk. rez. A. Kabata pod nieobecność starosty tarnogórskiego  Lucyny Ekkert spotkał się z wicestarostą Andrzejem Elwartem. Prezes ZOR RP poinformował o utworzeniu Koła Związku w Tarnowskich Górach i uzyskał zapewnienie o wsparciu jego działań. W podobnej atmosferze przebiegała rozmowa w Urzędzie Miasta w Tarnowskich Górach.

Prezes ZOR RP spotkał się także z dyrektorami szkół: Joanną Stomską z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej i Małgorzatą Grzesiakowską z Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach. Ta ostania szkoła prowadzi klasy mundurowe o profilu wojskowym, policyjnym i pożarniczym. Dyrektorzy obu placówek z zadowoleniem przyjęli propozycję współpracy i działań na rzecz kształtowania patriotyczno – obronnych postaw młodzieży.

Płk rez. A. Kabata odbył również rozmowę z mjr. Lechem Zawodnikiem - zastępcą Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Gliwicach (komendant był ze względów służbowych nieobecny). Prezes ZOR RP uzyskał zapewnienie o woli współpracy ze Związkiem i wspieraniu jego statutowych działań.

(k)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4